Новости

HOOVERPHONIC ДОАЃААТ ВО СКОПЈЕ!

МАРТ 2, 201

МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА

повеќе

STING ДОАЃА ВО СКОПЈЕ СО MY SONGS TOUR

ЈУН 02, 2019

НАЦИОНАЛНА АРЕНА „ФИЛИП ВТОРИ“

повеќе

ГОРАН БРЕГОВИЌ ГИ НОСИ „TRI PISMA IZ SARAJEVA“ ВО СКОПЈЕ!

МАР 22, 2019СКОПЈЕ

ВИП Арена

повеќе

КАРОЛИНА НАСТАПУВА СО МАКЕДОНСКАТА ФИЛХАРМОНИЈА!

ФЕВ 15, 2019СКОПЈЕ

Македонска филхармонија

повеќе

GIBONNI, ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ ТРИО И FUNK SHUI НА „ALL YOU NEED IS LOVE“!

23 ДЕК, 2018ВИП АРЕНА- СКОПЈЕ

За да авалонскава година заврши како што треба, со навистина огромен ќеиф ви ги најавуваме: најголемата музичка актуелна регионална ѕвезда GIBONNI, најголемиот балкански гитарист на сите времиња Влатко Стефановски со неговото трио и скопскиот фуриозен бенд Funk Shui ќе настапат на овогодинешното издание на фестивалот All you need is love, во недела на 23-ти декември!

повеќе

GIBONNI НА ALL YOU NEED IS LOVE FESTIVAL!

ДЕК 23, 2018 СКОПЈЕ

ВИП АРЕНА

повеќе

И LENNY KRAVITZ ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!

МАЈ 3 , 2019СКОПЈЕ

ВИП АРЕНА

повеќе

EROS RAMAZZOTTI ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!

СЕП 30, 2019СКОПЈЕ

ВИП АРЕНА

повеќе

ИЗВОНРЕДНИОТ TOM ODELL ВО СКОПЈЕ!

ФЕВ 13, 2019СКОПЈЕ

СРЦ КАЛЕ

повеќе

СКОПСКИОТ КОНЦЕРТ НА 2 CELLOS СО НОВ ДАТУМ, 19 ОКТОМВРИ

ОКТ 19, 2018СКОПЈЕ

ВИП Арена

повеќе

ГОЛЕМ КОНЦЕРТ НА ВЛАДО ЈАНЕВСКИ ВО ОХРИД

АВГ 05, 2018АНТИЧКИ ТЕАТАР

Големо задоволство ни е да ви објавиме дека легендарниот Владо Јаневски после пауза од скоро 10 години, ќе одржи голем концерт во живо во Охрид и тоа на веројатно наједкватната локација за неговиот тип на музика, Антички театар, на 05-ти август.

повеќе

ГОЛЕМ OPEN AIR КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА И ВО БИТОЛА!

АВГ 10, 2018ХЕРАКЛЕЈА

Задоволство ни е да ви најавиме дека Каролина ова лето се враќа во родната Битола, со концерт во најубавата битолска локација, античкиот театар Хераклеја Линкестис, на 10-ти август.

повеќе

КАРОЛИНА ВО ЖИВО НА ВИСТИНСКОТО МЕСТО ВО ОХРИД!

АВГ 11, 2018АНТИЧКИ ТЕАТАР

После успешно распродадената пролетна турнеја во повеќе концертни сали низ градовите во Македонија, Каролина и нејзиниот бенд доаѓаат во Охрид со двочасовен open air концерт и тоа на 11-ти август, на најубавиот простор во нашиот туристички бисер, Антички театар.

повеќе

НА ZUCCHERO ПО ПОЧЕТНА ЦЕНА ОД 1500 ДЕНАРИ!

25 ЈУЛ, 2018АНТИЧКИ ТЕАТАР- ОХРИД

Свесни дека предизвикавме огромен интерес за концертот на ZUCCHERO во Охрид кој ќе се одржи на 25-ти јули на Античкиот театар, со задоволство ве информираме дека конечно ги прецизиравме сите детали околу влезниците за овој голем музички настан кој веруваме дека ќе го одбележи летото во овој туристички центар.

повеќе

ГЛОБАЛНАТА СЕНЗАЦИЈА POSTMODERN JUKEBOX ВО СКОПЈЕ!

14 ДЕК, 2018МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА

Со желба Скопје и Македонија да бидат навистина исполнети со различни музички доживувања на светско ниво, Авалон Продукција се потруди оваа година во Скопје да ја донесе веројатно најголемата и најинтересна концертна атракција во светот моментално, музичкиот колектив POSTMODERN JUKEBOX.

повеќе

HOUSE NIGHT СО ROGER SANCHEZ И JAX JONES НА OHRID CALLING!

02 ЈУЛ, 2018СТАДИОН „БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ“- ОХРИД

Авалон Продукција навистина се потруди ова лето Охрид да не заостанува во ништо од водечките европски туристички летни центри кога е концертната музичка сезона во прашање и поради тоа, задоволство ни е да ви најавиме дека освен Dimitri Vegas & Like Mike на 01 август и Armin Van Buuren на 04 август, се одлучивме да направиме уште една спектакуларна вечер на која покрај Јax Јones, после него со late night сет ќе настапи и живата легенда на хаус музиката, ROGER SANCHEZ, на 02 август за празникот Илинден.

повеќе

НА „50 YEARS OF JETHRO TULL“ ВО СКОПЈЕ, СО ПОЧЕТНА ЦЕНА ОД 1000 ДЕНАРИ!

16 ОКТ, 2018СРЦ КАЛЕ

После минатонеделното отворање на концертите во Софија и во Белград, со задоволство ве информираме дека конечно ги прецизиравме сите детали околу продажбата на влезниците за овој голем културен и музички настан, концертот на JETHRO TULL во Скопје.

повеќе

ПОЗНАТ ЦЕЛИОТ LINE UP НА SKOPJE CALLING 2018!

21- 24, ЈУН 2018 АРМ СТАДИОН

ALAN WALKER НАМЕСТО НА 02 ЈУНИ НАСТАПУВА НА 24 ЈУНИ, А ДОАЃААТ И NOUVELLE VAGUE!

повеќе

Developed by Nextsense