308a59f1-b90f-4971-be8e-ad8900dbd738MEDUZA И VINI VICI НА SKOPJE CALLING FESTIVALСТАДИОН НА АРМ<p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Драги пријатели,</span></p> <p><strong id="docs-internal-guid-5f4a03ef-7fff-3100-d8ea-3e4a075df367" style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Ви се обраќаме на Вас кои го исчекувавте ова соопштение.&nbsp;</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Познати се сите детали за фестивалот SKOPJE CALLING 2021 година - диџеите MEDUZA и VINI VICI доаѓаат да ја затворат, иако во вонредни околности, сепак одличната летна концертна сезона во Македонија.</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">На стадионот на АРМ во Скопје, на 10ти септември во петок како хедалјнер за прв пат во Македонија ќе настапи хит мејкерот MEDUZA, познат по мегапопуларните синглови &ldquo;Piece of your heart&rdquo;, &ldquo;Lose Control&rdquo;, &ldquo;Born To Love&rdquo; и &ldquo;Paradise&rdquo;, а истиот ден на фестивалската сцена ќе настапат и британската диџејка NANCIE, популарното македонско диџеј дуо CYRILLIC, додека фестивалот ќе го отвори младиот и надежен диџеј CHRIS J.&nbsp;</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Утредента на 11ти септември настапува транс институцијата VINI VICI којшто имаше незаборавен сет во Охрид пред две години, а по VINI VICI доаѓаат холандскиот диџеј и продуцент Maurice West, познат по првиот фестивалски ден на Ohrid Calling 2019, GALOSKI- македонската диџејска гордост, човекот со интернационална кариера и артист кој порасна со нашите фестивали и е присутен од првиот ден, а загревањето ќе ѝ биде препуштено на младата и талентирана JANA SLAYY.&nbsp;</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Влезниците во строго ограничен број од 3.000, на локација која собира 10.000 посетители ќе бидат пуштени во продажба во петок наутро, преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија и онлајн на avalon.mk , по неверојатно популарни цени:</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">ПАРТЕР дневен билет- 1.000 денари</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">ФАН ПИТ дневен билет- 1.500 денари</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">ПАРТЕР блок влезница (за двата дена) - 1.500 денари</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">ФАН ПИТ блок влезница (за двата дена)- 2.000 денари</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Почитувајќи ги протоколите по коишто ќе се одржи овој настан, дојдете заедно да се забавуваме, затоа што е скоро сигурно дека ваков тип на евенти нема да има до доцна пролет 2022 година!</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Ваша,&nbsp;</span></p> <p>&nbsp;</p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Авалон Продукција</span></p> <p><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">&nbsp;</span></p>2021-08-19T13:22:13982falsefalsemeduza-i-vini-vici-na-skopje-calling-festivalea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетна3c945607-b7c5-41be-9e65-ad8900dc2d01308a59f1-b90f-4971-be8e-ad8900dbd738MEDUZA И VINI VICI НА SKOPJE CALLING FESTIVALarticleImage.img/2021/08/19/1200x628.jpgtruefalsearticleImage.img/2021/08/19/1200x628.jpg-1WBSuperAdminMK10, 11 СЕП, 20210falsetruefalse0001-01-01T00:00:0068f0e81a-c32d-4c9e-8c82-ad8800f9afabПРВ RAP & TRAP FESTIVAL ВО СКОПЈЕ!СТАДИОН НА АРМ<p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Драги наши,</span></p> <p><strong id="docs-internal-guid-f52a0ed8-7fff-76a7-e37a-679deb30c4e7" style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Со задоволство сакаме да ви ја најавиме летната концертна фестивалска забава со настап на водечките регионални поп, рап и трап ѕвезди во моментов- SENIDAH, KUKU$, FOX, SURREAL, SARA JO &amp; ZOI, која ќе се одржи на 09-ти септември, на стадионот на АРМ во Скопје!</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Овој состав од артисти кој патем произлегува од една од најголемите регионални издавачки куќи Bassivity Digital, за прв пат ќе настапи во иста вечер, на иста сцена во Македонија, по своите настапи на најголемите регионални фестивали, како EXIT, LOVE FEST, SEA DANCE итн.</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Влезниците по цена од 700 денари се веќе во продажба преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија и онлајн на avalon.mk.</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">ВАЖНО: Настанот ќе се одржи согласно актуелните протоколи кои ќе бидат одобрени во период на одржувањето на овој фестивал, одобрени од Министерството за здравство и Владата.</span></p> <p>&nbsp;</p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Авалон Продукција&nbsp;</span></p>2021-08-18T15:12:08582falsefalseprv-rap--trap-festival-vo-skopjeea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетнаf608eca1-d2e2-4329-9366-ad8800fa3ff468f0e81a-c32d-4c9e-8c82-ad8800f9afabПРВ RAP & TRAP FESTIVAL ВО СКОПЈЕ!articleImage.img/2021/08/18/1200x628-final.jpgtruefalsearticleImage.img/2021/08/18/1200x628-final.jpg-1WBSuperAdminMK09 СЕП, 20210falsetruefalse0001-01-01T00:00:009b860573-a45a-4d1c-933b-ad8100d8200bSKOPJE SOUNDS GOOD СО BUĆ KESIDI, NIPPLEPEOPLE, FUNK SHUI И SVEMIRKO!СТАДИОН НА АРМ<p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Драги пријатели,</span></p> <p><strong id="docs-internal-guid-637a0ce6-7fff-2394-e6a1-8a800ca1b2de" style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">После цели 16 години од неговото прво, па и последно одржување, Авалон го реобновува фестивалскиот бренд SKOPJE SOUNDS GOOD, со неверојатно свежа и актуелна комбинација на регионални артисти -&nbsp; бендовите кои го претставуваат најдоброто од алтернативната музичка сцена во регионот: BUČ KESIDI, NIPPLEPEOPLE, FUNK SHUI и SVEMIRKO.&nbsp;</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; text-align: justify; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">BUČ KESIDI, српското рок-електро-диско дуо важат за поетски гласноговорници и претставници на духот на младината и нивната генерација. Нивниот последен албум ,,Euforija</span><span style="font-size: 12pt; font-family: Verdana; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">&rsquo;&rsquo; го заокружува успехот на бендот, </span><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">започнат со хит &ndash; синглот ,,Nema Ljubavi u Klubu&rdquo;. Од 2019 па натаму, го промовираат својот&nbsp; последен албум, заедно со концертниот филм ,,Euforija Uživo&rdquo;, преку распродадени концерти во Белград, Нови Сад, Загреб, Крагујевац и Ниш. Од голема важност е нивниот настап на главната бина на Exit Festival, на која настапија во ударно време, пред повеќе од 10.000 фанови кои едногласно ги пееја нивните хитови.&nbsp;</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Мистериозното загребско дуо NIPPLEPEOPLE е на сцената од 2008 година кога и го издадоа првиот сингл &bdquo;Broj&ldquo;. Локалниот успех го претвораат во национален после објавувањето на песната &bdquo;Sutra&ldquo;, по што следеа и настапи на едни од најголемите регионални фестивали. Во 2017-та година бендот го промовираше новиот сингл &bdquo;Frka&ldquo;, која стана своевремена химна кај урбаната популација. Заразната поп-електроника на Nipplepeople која реферира на 80-тите години, нуди современ урбан звук на електронската денс музика што ги прави Nipplepeople едни од најдобрите состави на Балканот.&nbsp;</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Омилениот македонски бенд FUNK SHUI со својот исклучителен талент, харизма, енергија на сцена и константната работа во својот free flow израз, наголемо го разгори интересот кај публиката низ целиот Балкан и за брзо време стана еден од најперспективните бендови во земјава и пошироко. Со градските химни како &bdquo;Виулица&ldquo; и &bdquo;Крик&ldquo;, идните евергрини &bdquo;Стаклени нозе&ldquo; и &bdquo;Деца&ldquo;, како и последните големи хитови &bdquo;Метеори&ldquo;, &bdquo;Ветер&ldquo; и &bdquo;Невреме&ldquo;, Funk Shui заслужено го потврдија своето &bdquo;место под сонцето&ldquo; на регионалната музичка сцена.&nbsp;</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">За само четири години, хрватскиот поп бенд SVEMIRKO лесно стана најбараната концертна сензација на Балканот. Овој еклектичен состав стана еден од најинтересните современи појави на овие простори. Со деби албумот &bdquo;Vanilija&ldquo;, Svemirko се здови со бројни фанови и позитивни критики за релативно кратко време. Подоцна излегуваат албумите &bdquo;Tunguzija&ldquo; и &bdquo;Skalamerija&ldquo; кои носат фантастични мелодии и аранжмани, непогрешлива живописна поезија и луди ритми. Svemirko oтсвириле бројни концерти на Балканот и ја имаат оправдано довербата од публиката.</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; background-color: #ffffff; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 12pt; font-family: Verdana; color: #202122; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Фестивалот SKOPJE SOUNDS GOOD неслучајно ќе се одржи на 8-ми септември, Денот на Независноста на Македонија, на стадионот на АРМ во срцето на Скопје. Спојувајќи го најдоброто од независната регионална сцена </span><span style="font-size: 12pt; font-family: Verdana; color: #202122; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: italic; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">SKOPJE SOUNDS GOOD 2021 </span><span style="font-size: 12pt; font-family: Verdana; color: #202122; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">го слави младешкиот урбан, независен и пркослив дух!</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;"><br /><br /></strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Влезниците за SKOPJE SOUNDS GOOD Festival по цена од 700 денари ќе бидат пуштени во продажба во четврток, во 09 часот наутро, преку продажната мрежа на Авалон низ земјава и онлајн на avalon.mk.</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">ВАЖНО: Овој настан ќе биде реализиран според протколите кои ќе бидат актуелни за време на одржувањето на настанот, a одобрени од Министерството за здравство, за организација на јавни настани на отворено.&nbsp;</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">МЛАДАТА АЛТЕРНАТИВНА МУЗИЧКА СИЛА ГО НАПАЃА СКОПЈЕ!</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Ваша,</span></p> <p>&nbsp;</p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Авалон Продукција&nbsp;</span></p> <p><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">&nbsp;</span></p>2021-08-11T13:09:00931falsefalseskopje-sounds-good-so-buć-kesidi-nipplepeople-funk-shui-i-svemirkoea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетна7a606ea6-2efe-4f96-bdf9-ad8100d8ad219b860573-a45a-4d1c-933b-ad8100d8200bSKOPJE SOUNDS GOOD СО BUĆ KESIDI, NIPPLEPEOPLE, FUNK SHUI И SVEMIRKO!articleImage.img/2021/08/11/1200x628-final.jpgtruefalsearticleImage.img/2021/08/11/1200x628-final.jpg-1WBSuperAdminMK08 СЕП, 20210falsetruefalse0001-01-01T00:00:00481e68e1-afbf-4aad-bd78-ad6a017a09c1AMELIE LENS НА DEEPER UNDERGROUND FESTIVAL!КАСАРНА ОХРИД<p>ТЕХНО ХЕРОИНАТА AMELIE LENS НА DEEPER UNDERGROUND FESTIVAL!</p> <p>30-ти јули, Касарна- Охрид</p> <p>&nbsp;</p> <p>Драги пријатели,</p> <p>&nbsp;</p> <p>Со големо задоволство Ве информираме дека последното &bdquo;дете&ldquo; од брендовите на Авалон Продукција кое се роди лани во најтешките и најпредизвикувачки времиња за концертната индустрија, фестивалот DEEPER UNDERGROUND на кој настапија Roni Size, LTJ Bukem и ARTBAT, порасна за две класи и овој пат на него го најавуваме настапот на техно хероината и една од најактуелните женски диџејки во моментов - AMELIE LENS, на 30-ти јули во Касарна- Охрид!</p> <p>&nbsp;</p> <p>Белгиската диџејка Amelie Lens е препознатлива по својата креативност, талент, поврзаност со публиката и експериментирањето со old school траките на кои им дава футуристички &bdquo;трик&ldquo;. Уникатната и чиста форма на вонвременското техно на Amelie Lens ѝ го осигура легендарниот статус, настапи на најголемите фестивалски сцени, како и армија од фанови што ја следи насекаде во светот каде и да настапува.</p> <p>&nbsp;</p> <p>Amelie Lens во текот на ова лето ќе има само неколку ексклузивни настапи во Европа, што дава и посебен ексклузивитет нејзиното доаѓање на Deeper Underground.&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p>Влезниците ќе бидат пуштени во продажба во среда (21.07) во 09:00 часот наутро преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија и онлајн на avalon.mk, по следниве цени и категории:</p> <p>&nbsp;</p> <p>ПАРТЕР: 1000 денари</p> <p>ФАН ПИТ: 1500 денари</p> <p>&nbsp;</p> <p>Да го направиме заедно летото во Охрид уште подобро!</p> <p>&nbsp;</p> <p>Ваша,</p> <p>Авалон Продукција</p>2021-07-19T22:56:001400falsefalseamelie_mkea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетна7d94631e-4104-480f-9cb9-ad6a017aae9f481e68e1-afbf-4aad-bd78-ad6a017a09c1AMELIE LENS НА DEEPER UNDERGROUND FESTIVAL!articleImage.img/2021/07/19/1920x773.jpgtruefalsearticleImage.img/2021/07/19/1920x773.jpg-1WBSuperAdminMK30 ЈУЛ, 20210falsetruefalse0001-01-01T00:00:0064b3dfe3-acb1-466d-9ef4-ad660134dafcВАН ГОГ ВО ОХРИД И ВО БИТОЛААНТИЧКИ ТЕАТАР ОХРИД И ХЕРАКЛЕА - БИТОЛА<h1>РОКЕНРОЛОТ СЕ ВРАЌА ВО ОХРИД И ВО БИТОЛА:&nbsp;</h1> <h1>ЕНЕРГИЧНИТЕ И СУПЕРКВАЛИТЕТНИ ВАН ГОГ ВО АНТИЧКИТЕ ТЕАТРИ ВО ОХРИД И ВО БИТОЛА!</h1> <h1>&nbsp;</h1> <h2>06-ти август, Антички театар- Охрид</h2> <h2>07-ми август, Хераклеа- Битола&nbsp;</h2> <p>&nbsp;</p> <p>Драги пријатели,&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p>Задоволство ни е да ви го најавиме нашиот последен календарски проект за оваа сезона во преубавите Охрид и Битола и во уште поубавите антички театри, во коишто со особено задоволство настапуваат сите наши артисти што ги носиме таму.</p> <p>&nbsp;</p> <p>Па така, за прв пат во својата кариера, сигурно во моментов најголемиот и најквалитетен рок бенд на балканските простори ВАН ГОГ, ќе одржи свој концерт во античкиот театар на 06-ти август со почеток во 22 часот, а утредента, на 07-ми август, бендот ќе настапи во Хераклеа во Битола и ќе го крене за една класа погоре концертот којшто последен пат го одржаа таму во 2015 година.&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p>Навистина ќе биде интересно ВАН ГОГ кој важи за бенд со техничка перфекција и беспрекорно свирење, да се слушне во ваков преубав амбиент, со сите хитови што ја одбележаа нивната три ипол децениска кариера.</p> <p>&nbsp;</p> <p>Влезниците ќе бидат пуштени во продажба во сабота од 09 часот наутро преку продажната мрежа на Авалон низ земјава и онлајн на avalon.mk, по следниве цени:</p> <p>&nbsp;</p> <p>ОХРИД:</p> <p>ТРИБИНИ седење: 700 денари&nbsp;</p> <p>ВИП фан пит стоење: 1000 денари (само 200 билети во продажба)</p> <p>&nbsp;</p> <p>БИТОЛА:</p> <p>ТРИБИНИ седење: 600 денари</p> <p>&nbsp;</p> <p>Авалон Продукција</p>2021-07-15T21:08:21944falsefalsevg-ohrid-i-bitolaea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетнаd28651b7-4016-4f59-a4ed-ad66013688dd64b3dfe3-acb1-466d-9ef4-ad660134dafcВАН ГОГ ВО ОХРИД И ВО БИТОЛАarticleImage.img/2021/07/15/1920x773.jpgtruefalsearticleImage.img/2021/07/15/1920x773.jpg-1WBSuperAdminMK06, 07 АВГ, 20210falsetruefalse0001-01-01T00:00:0012158dfb-53e2-4a7d-b1e4-ad65011603e1ДАНИЈЕЛА МАРТИНОВИЌ ВО ОХРИД И ВО БИТОЛА!АНТИЧКИ ТЕАТАР ОХРИД И ХЕРАКЛЕА - БИТОЛА<p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Драги пријатели,</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Големо задоволство ни е да ве информираме дека после навистина долга пауза, патиштата помеѓу Данијела Мартиновиќ и Авалон Продукција повторно се споија ова лето.</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Со цел на што поразлична и поширока публика да и пружиме музички задоволства оваа сезона, се одлучивме да ја донесеме навистина квалитетната, интересна и секогаш возбудлива Данијела Мартиновиќ во античките театри во Охрид и во Битола на 06-ти и 07-ми август.&nbsp;</span></p> <p><strong id="docs-internal-guid-91d25c7e-7fff-314f-c76c-7bbf32ccc913" style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Данијела Мартиновиќ нема потреба на долго и широко да се претставува, нејзините хитови навистина сите ги знаат. Се разбира дека овие концерти ќе имаат одредена специфика која лежи во фактот што Данијела ќе го промовира својот последен проект со наслов &bdquo;Neopisivo&ldquo; во коj добро познатиот материјал го презентира на еден поразличен начин.&nbsp;</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Влезниците веќе се во продажба по следниве категории и цени:</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Хераклеа-Битола: 600 денари</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Антички театар- Охрид:&nbsp;</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">ТРИБИНИ седење: 800 денари.&nbsp;</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">ВИП седење: 1200 денари (пред бина, само 100 влезници во продажба)</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Авалон Продукција&nbsp;</span></p> <p>&nbsp;</p>2021-07-14T16:57:46607falsefalsedanijela-martinovik-vo-ohrid-i-vo-bitolaea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетнаf1dc1e15-20ee-41fd-8694-ad650117824712158dfb-53e2-4a7d-b1e4-ad65011603e1ДАНИЈЕЛА МАРТИНОВИЌ ВО ОХРИД И ВО БИТОЛА!articleImage.img/2021/07/14/1920x773.jpgtruefalsearticleImage.img/2021/07/14/1920x773.jpg-1WBSuperAdminMK30, 31 ЈУЛ, 20210falsetruefalse0001-01-01T00:00:00bd319cf9-5a20-4078-9853-ad5c0156a842OHRID CALLING IS BACK!КАСАРНА- ОХРИД<p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">TAKE YOUR PLEASURE SERIOUSLY&nbsp;</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">OHRID CALLING FESTIVAL IS BACK! </span></p> <p><strong id="docs-internal-guid-b519cd16-7fff-14ce-0d25-3762b3465131" style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Драги наши пријатели,</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Големо задоволство ни е да ви објавиме дека после едногодишна пауза, најголемиот електронски фестивалски бренд на Македонија, OHRID CALLING се враќа назад на вашето омилено место, Касарна - Охрид.&nbsp;</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Пред вас ќе бидат три возбудливи дена коишто верувајте ни, се далеку над сите можности од времето во кое го создававме ова фестивалско издание за вас.&nbsp;</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Започнуваме на 31ви јули, каде на првиот фестивалски ден хедлајнери ќе бидат експлозивните девојки NERVO!</span> <span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">NERVO е дуо веќе добро познато за армијата на Оhrid Calling, кое настапува во primetime и на фестивали како Tomorrowland, Ultra Music festival и слично.</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Пред NERVO настапува диџеј дуото VINAI за прв пат во Македонија, добро познати по хитовите &ldquo;Rise Up&ldquo;, &ldquo;How We Party&ldquo; и др, и секако, своите спектакуларни диџеј сетови. Пред VINAI се едни од најголемите регионални и светски дј-дуа VANILLAZ кои ни доаѓаат од Словенија, а првата фестивалска вечер ќе ја отвори младата и надежна диџејка JANA SLAYY.&nbsp;</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">На втората фестивалска вечер на 01 август, хедлајнер ќе биде REGARD, во моментов веројатно најактуелниот светски диџеј од чии што хитови &ldquo; Ride It&ldquo;, &bdquo;Secrets&ldquo; &ldquo;You&ldquo; се толку многу заразни, за што доказ е фактот дека за брзо ги покори сите светски топ листи. Пред него ќе настапат и веројатно најдобрите entertainment-ти во диџеј индустријата- DJ`S FROM MARS. Посебната специфика на оваа вечер ја даваат SENIDAH и SARA JO- сигурно едни од најголемите ѕвезди на балканската rnb и трап сцена, кои за прв пат доаѓаат во Охрид после настапите на фестивали како Exit и Sea Dance. Загревањето на оваа вечер ќе му биде доделено на младиот диџеј DELOVSKI.</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Последната фестивалска вечер, одбрана намерно да биде на 2ри август, на големиот празник Илинден, се потрудивме да биде специјална со after - midnight closing festival set на спектакуларното диџеј дуо SUNNERY JAMES &amp; RYAN MARCIANO. Пред нив ќе настапи диџеј дуото OFENBACH, на сите добро познато по своите екстремно големи хитови како </span><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: bold; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">&ldquo;Wasted </span><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Love</span><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: bold; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">&ldquo;, &ldquo;Be </span><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Mine&ldquo;, &ldquo;Paradise&ldquo; и уште многу други.</span> <span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Пред Ofenbach, првата интернационална ѕвезда таа вечер ќе биде хитмејкерот MAHMUT ORHAN кој на сцената на Ohrid Calling ќе настапи со специјален диџеј сет. Вечерта ќе ја отвори младиот и надежен диџеј CHRIS J.&nbsp;</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"> ВАЖНО: Иако сме лимитирани со капацитет и во продажба нема да бидат пуштени повеќе од 5.000 влезници на локација која собира 15.000 посетители, се одлучивме за неверојатно ниски цени за ваков фестивалски line-up:</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"> ПАРТЕР ДНЕВЕН БИЛЕТ: 1000&nbsp; ДЕНАРИ&nbsp;</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"> ПАРТЕР ТРИДНЕВЕН ФЕСТИВАЛСКИ БИЛЕТ: 2000 денари (секој посетител што ќе купи тридневна влезница добива специјална фестивалска нараквица)</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"> ФАН ПИТ ДНЕВЕН БИЛЕТ: 1500 денари (само 500 влезници)</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"> ФАН ПИТ ТРИДНЕВЕН ФЕСТИВАЛСКИ БИЛЕТ: 3000 денари (секој посетител што ќе купи тридневна влезница добива специјална фестивалска нараквица)</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"> Околу ВИП ПАКЕТИТЕ ќе бидете посебно известени иданата недела</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"> Влезниците ќе бидат пуштени во продажба во среда на 07 јули во 09 часот наутро.&nbsp;</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">БИДЕТЕ БРЗИ И TAKE YOUR PLEASURE SERIOUSLY THIS SUMMER! </span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Ваша,</span></p> <p>&nbsp;</p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Авалон Продукција&nbsp;</span></p> <p><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">&nbsp;</span></p>2021-07-05T20:50:462234falsefalseohrid-calling-is-backea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетна5e2de957-785c-4853-b647-ad5c01572fc6bd319cf9-5a20-4078-9853-ad5c0156a842OHRID CALLING IS BACK!articleImage.img/2021/07/05/1200x630.jpgtruefalsearticleImage.img/2021/07/05/1200x630.jpg-1WBSuperAdminMK31 ЈУЛ, 20210falsetruefalse0001-01-01T00:00:0073e781a3-6874-4b76-a66f-ad5700ca673dБАЈАГА И ИНСТРУКТОРИ ДОАЃААТ ВО ОХРИД!АНТИЧКИ ТЕАТАР- ОХРИД<p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Драги пријатели, љубители на добрата музика и љубители на стариот добар живот,</span></p> <p><strong id="docs-internal-guid-59cd1989-7fff-8a42-cf28-25b1eda75dab" style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Задоволство ни е да ви го најавиме нашиот нов проект, концертот на Бајага и Инструктори на еден од апсолутно најубавите простори во нашата држава- Антички театар Охрид, на 30.07.2021, во 22:00 часот.</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">&nbsp;</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">После којзнае колку време една од сигурно не само најголемите, туку и најактуелни регионални ѕвезди Момчило Бајагиќ - Бајага со својот бенд се враќа во Охрид за илинденските празници, да ни го сервира својот безвременски каталог на раритетно убави песни.&nbsp;</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Дали можете да замислите како во античкиот театар во Охрид ќе звучат &bdquo;Zažmuri&ldquo;, &bdquo;Sa druge strane jastuka&ldquo;, &bdquo;Kad hoda&scaron;&ldquo;, &bdquo;Od kada tebe volim&ldquo;, &bdquo;Plavi safir&ldquo;, па се до последните хитови од последниот албум кој излезе лани, со наслов &bdquo;Ovaj svet se menja&ldquo;?!</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">ВАЖНО: Влезниците во ограничен број ќе бидат пуштени во продажба од четврток (01-ви јули)&nbsp; во 09 часот наутро, преку продажната мрежа на Авалон низ земјава и онлајн на avalon.mk, по цена од:</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">&nbsp;</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">ПАРТЕР седење- 1000 денари&nbsp;</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">ФАН ПИТ пред бина на стоење- 1500 денари (ексклузивни 200 влезници).</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;">&nbsp;</p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Се гледаме во Охрид за Илинден!</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;">&nbsp;</p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Ваша,&nbsp;</span></p> <p>&nbsp;</p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Авалон Продукција</span></p> <p><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">&nbsp;</span></p>2021-06-30T12:22:001608falsefalsebajaga-i-instruktori-doagaat-vo-ohridea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетнаc4b926f0-0634-4b7e-8caf-ad5700cbda1f73e781a3-6874-4b76-a66f-ad5700ca673dБАЈАГА И ИНСТРУКТОРИ ДОАЃААТ ВО ОХРИД!articleImage.img/2021/06/30/1200x630.jpgtruefalsearticleImage.img/2021/06/30/1200x630.jpg-1WBSuperAdminMK30 ЈУЛ, 20210falsetruefalse0001-01-01T00:00:00aa4b67ce-5083-4dc1-8027-ad4200f5026fРИБЉА ЧОРБА ВО СКОПЈЕ!А1 АРЕНА OPEN AIR<p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Почитувани пријатели,</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Со доза на измешани чувства, задоволство и мала трема (што е многу чудно за луѓе коишто имаат направено толкава бројка на концерти), ви го најавуваме нашиот следен концертен проект, првиот за 2021 година- Рибља Чорба во Скопје на 27-ми јуни, на платото пред А1 Арена.</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;">&nbsp;</p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Судбината сакаше после девет месеци од нашиот последен одржан концерт, концертот на Бајага и Инструктори во септември минатата година, првиот нареден концерт да биде баш со бендот во којшто Бајага порасна и се изгради себеси како артист- Рибља Чорба, сигурно еден од најголемите рокенрол состави на Балканот на сите времиња.</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Бидејќи изминатата година беше неверојатно тешка за членовите на бендот, сакавме во оваа прилика да ви се обрати и Бора Ѓорѓевиќ (човекот којшто несомнено ќе се изучува како поет во српската книжевност), со своја изјава која интегрално ја пренесуваме:</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;">&nbsp;</p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">&bdquo;Jako nam je drago da u Skoplju otvaramo koncertnu sezonu. Uvek smo se radovali svirkama u Makedoniji između ostalog zato &scaron;to Makedonci znaju da cene dobar rokenrol i &scaron;to svi imaju sluha i pevaju ko slavuji. Istovremeno smo i tužni jer nam je korona odnela Mi&scaron;u Aleksića. Njegov duh će biti sa nama 27 juna u Skoplju, ispred hale Boris Trajkovski. Daćemo sve od sebe da svi budemo zadovoljni koncertom. Voli vas Riblja Čorba&ldquo;.</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;">&nbsp;</p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Старите љубители на рокенролот, а Рибља Чорба како природен феномен на концертите има и неверојатно млада па дури и малолетна публика, паметат дека големата југословенска турнеја за легендарниот албум &bdquo;Мртва природа&ldquo; (на којшто се наоѓаат хитовите &bdquo;Волим жене&ldquo;, &bdquo;Нечу да испаднем животиња&ldquo;, &bdquo;Пекар, Лекар, Апотекар&ldquo;, &bdquo;На западу ништа ново&ldquo;&hellip;.), се викаше &bdquo;Ко преживи причаче&ldquo;. Времево во кое и ние и Рибља Чорба ја отвараме новата концертна сезона е баш такво. Има ли поголем доказ дека навистина од судбината не се бега?!&nbsp;</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;">&nbsp;</p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Важно: Согласно постоечките протоколи за одржување на настани на отворено во продажба ќе бидат пуштени само 2.500 влезници и тоа во понеделник на 14-ти јуни во 09:00 часот. Влезниците по цена од 600 денари може да ги набавите преку продажната мрежа на Авалон Продукција, Југотон во ГТЦ, цвеќарница &bdquo;Розе&ldquo; Веро 2 и онлајн на ова исто место. </span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;">&nbsp;</p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Во слава на лајв музиката!</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;">&nbsp;</p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Ваша,</span></p> <p>&nbsp;</p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Авалон Продукција</span></p> <p><span style="font-size: 11pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">&nbsp;</span></p>2021-06-09T14:57:003351falsefalseribla-corba-vo-skopjeea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетна86bf3e8e-8a63-4ae5-b850-ad4200f65d46aa4b67ce-5083-4dc1-8027-ad4200f5026fРИБЉА ЧОРБА ВО СКОПЈЕ!articleImage.img/2021/06/09/1920x1280.jpgtruefalsearticleImage.img/2021/06/09/1920x1280.jpg-1WBSuperAdminMK27 ЈУН, 20210falsetruefalse0001-01-01T00:00:0070579413-875f-47b9-b739-ac9c0137b16aLAST EXPEDITION НА СТРУЈА!ОНЛАЈН КОНЦЕРТ<p class="MsoNormal"><span lang="MK" style="font-size: 12.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-ansi-language: MK;">Иако 2020та е веројатно најчудната и најпредизвикувачка година по сите параметри, особено за музичката индустрија, сепак веруваме дека ќе успееме да направиме барем малку да се почувствувате поразлично и да ја испратиме оваа година со музика и добар рокенрол, макар и онлајн.</span></p> <p class="MsoNormal"><span lang="MK" style="font-size: 12.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-ansi-language: MK;">&nbsp;</span></p> <p class="MsoNormal"><span lang="MK" style="font-size: 12.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-ansi-language: MK;">Па така, со задоволство сакаме да ви го најавиме нашиот новогодишен проект- виртуелен концерт на еден од најкултните македонски бендови на сите времиња- </span><span lang="sr-Latn-BA" style="font-size: 12.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-ansi-language: #181A;">LAST E</span><span style="font-size: 12.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Verdana',sans-serif;">XPEDITION, кој ќе го емитуваме на нашата фејсбук платформа на 31ви декември,<span style="mso-spacerun: yes;">&nbsp; </span>со почеток од 23:30 часот.</span></p> <p class="MsoNormal"><span style="font-size: 12.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Verdana',sans-serif;">&nbsp;</span></p> <p class="MsoNormal"><span lang="MK" style="font-size: 12.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-ansi-language: MK;">Нашите пријатели од Последната експедиција ќе настапат со специјална новогодишна програма, а ќе имаат и гости кои ќе ги оставиме како изненадување на вечерта. </span></p> <p class="MsoNormal"><span lang="MK" style="font-size: 12.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-ansi-language: MK;">&nbsp;</span></p> <p class="MsoNormal"><span lang="MK" style="font-size: 12.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-ansi-language: MK;">Да ја испратиме оваа чудна 2020та и да ја дочекаме 2021ва со </span><span style="font-size: 12.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Verdana',sans-serif;">Last Expedition </span><span lang="MK" style="font-size: 12.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-ansi-language: MK;">на струја!</span></p> <p class="MsoNormal"><span lang="MK" style="font-size: 12.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-ansi-language: MK;">Бидете со нас на 31ви, па се` до &bdquo;петок сабајле негде околу два&ldquo;!</span></p> <p class="MsoNormal"><span lang="MK" style="font-size: 12.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-ansi-language: MK;">&nbsp;</span></p> <p class="MsoNormal"><span lang="MK" style="font-size: 12.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-ansi-language: MK;">Авалон Продукција </span></p>2020-12-25T18:54:001505falsefalselast-expedition-na-strujaea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетна061a1ffb-c3fc-45dd-98c8-ac9c013ac34070579413-875f-47b9-b739-ac9c0137b16aLAST EXPEDITION НА СТРУЈА!articleImage.img/2020/12/25/DSC_3295.jpgtruefalsearticleImage.img/2020/12/25/DSC_3295.jpg-1WBSuperAdminMKДЕК 31, 20200falsetruefalse0001-01-01T00:00:00b6ec4f8d-b774-4bfb-ab33-ac8501310cb6LIVE MUSIC ON LIFE SUPPORT, WHAT NOW?ОНЛАЈН КОНФЕРЕНЦИЈА<p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><em><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: Tahoma; color: black;">Дали музичката индустрија ќе го ,,преживее&rdquo; коронавирусот и дали претрпените промени ќе имаат долготрајно влијание врз неа?</span></em></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;">&nbsp;</p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: Tahoma; color: black;">Откажани и презакажани концерти, неможност за работење или пак ограничување на работата&hellip; Почнувајќи од март 2020та, па се&rsquo; до сега, концертната музичка индустрија реално не постои. Почнувајќи од концертните промотери па се&rsquo; до артистите&hellip; сите активно бараме одговор на истите прашања:</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: Tahoma; color: black;">&nbsp;</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: Tahoma; color: black;">Што сега и како понатаму?</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: Tahoma; color: black;">До кога настаните со социјална дистанца, задолжително носење на маска и мерење на телесна температура можат да бидат алтернативно решение за големи аренски концерти?</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: Tahoma; color: black;">Дали организирањето на онлајн концерти е еден вид самозалажување или привремено решение во ова тешко време?&nbsp;</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: Tahoma; color: black;">Дали истите ја сквернават музичката индустрија или го помагаат нејзиниот опстанок?</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: Tahoma; color: black;">Дали 2021ва ќе биде потешка од 2020та?</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: Tahoma; color: black;">Кој е рокот на траење кој го имаме сите кои придонесуваме за концертната музичка индустрија?&nbsp;</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman';">&nbsp;</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: Tahoma; color: black;">За да добиеме одговор на овие прашања, Авалон Продукција организира онлајн конференција на која ќе присуствуваат релевантни чинители од концертната музичка индустрија: еминентни промотери, менаџери и артисти од Балканот.</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman';">&nbsp;</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: Tahoma; color: black;">Истата ќе се одржи на 12ти декември (сабота), на нашата facebook платформа, со почеток во 19 часот.</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: Tahoma; color: black;">Конференцијата ќе биде заокружена со настап на Галоски, еден од најистакнатите диџеи во регионот, чие име може да се види и на најголемите електронски светски фестивали.&nbsp;</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman';">&nbsp;</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: Tahoma; color: black;">Приклучете се на 12ти.</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: Tahoma; color: black;">Можеби заедно ќе дознаеме понатаму.</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman';">&nbsp;</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: Tahoma; color: black;">Ваша,</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; mso-bidi-font-family: Tahoma; color: black;">Авалон Продукција</span></p> <p class="MsoNormal"><span style="font-family: 'Verdana',sans-serif;">&nbsp;</span></p>2020-12-02T18:47:591578falsefalselive-music-on-life-support-what-nowea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетнаea85c9bd-0826-4935-b80b-ac8501322413b6ec4f8d-b774-4bfb-ab33-ac8501310cb6LIVE MUSIC ON LIFE SUPPORT, WHAT NOW?articleImage.img/2020/12/02/web.jpgtruefalsearticleImage.img/2020/12/02/web.jpg-1WBSuperAdminMKДЕК 12, 20200falsetruefalse0001-01-01T00:00:005f421c01-bc41-48cb-85c9-ac3f00eb8e57БОНД - ПРВ КОНЦЕРТЕН НАСТАН НА АВАЛОН ЗА 2021 ГОДИНА!МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА<p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-size: 14.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-bidi-font-family: Helvetica; color: #1c1e21;">Драги пријатели,</span></p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-size: 14.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-bidi-font-family: Helvetica; color: #1c1e21;"><br /> Би сакале да ве известиме дека концертите на квартетот Бонд закажани за 25-ти, 26-ти и 27-ми септември, сепак, овој момент нема да се одржат.</span></p> <p style="background: white; margin: 0in 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-size: 14.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-bidi-font-family: Helvetica; color: #1c1e21;">Причините за тоа се разбирливи- протоколите според кои Македонската филхармонија може да работи со најмногу 30 % капацитет, не дозволуваат БОНД да ги гледаат сите оние кои ги задржале билетите за нивните настапи.</span></p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-size: 14.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-bidi-font-family: Helvetica; color: #1c1e21;">Па, поради тоа, со менаџментот на квартетот се одлучивме тие да настапат во Скопје во февруари 2021 година, а за точните датуми ќе бидете информирани во најскор можен рок и тие зависат од програмата што ја има Македонската филхармонија во месец февруари и нивните слободни термини.</span></p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-size: 14.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-bidi-font-family: Helvetica; color: #1c1e21;">Едно е сигурно, како што изгледа во моментов, концертите на Бонд ќе бидат први концерти на Авалон во 2021 година.</span></p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;">&nbsp;</p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-size: 14.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-bidi-font-family: Helvetica; color: #1c1e21;">ВАЖНО: Чувајте ги влезниците затоа што наместо претходните три концерти, во февруари ќе се одржат само два концерта, што овие настани ги прави уште поексклузивни.</span></p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-size: 14.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-bidi-font-family: Helvetica; color: #1c1e21;">&nbsp;</span></p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-size: 14.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-bidi-font-family: Helvetica; color: #1c1e21;">Одиме понатаму,<br /> Авалон Продукција</span></p> <p class="MsoNormal"><span style="font-size: 14.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Verdana',sans-serif;">&nbsp;</span></p>2020-09-23T14:19:191972falsefalsebond---prv-koncerten-nastan-na-avalon-za-2021-godinaea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетна33129bfe-795b-499b-93de-ac3f00ebf2015f421c01-bc41-48cb-85c9-ac3f00eb8e57БОНД - ПРВ КОНЦЕРТЕН НАСТАН НА АВАЛОН ЗА 2021 ГОДИНА!articleImage.img/2020/02/05/ivana-sajt.jpgtruefalsearticleImage.img/2020/02/05/ivana-sajt.jpg-1WBSuperAdminMKФЕВ, 20210falsetruefalse0001-01-01T00:00:00be0293f2-6fc1-4bcc-a7b6-ac2101507da4SKOPJE CALLING 2020 - MACEDONIA`S FINEST EDITION!АРМ СТАДИОН OPEN AIR<p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: bold; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">SKOPJE CALLING 2020</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: bold; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">MACEDONIA&rsquo;S FINEST EDITION</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: bold; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">12.09.2020, АРМ СТАДИОН- open air</span></p> <p><strong id="docs-internal-guid-28b109d1-7fff-72b6-74de-1799db4b53f4" style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Драги наши,</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">За петтото јубилејно издание на SKOPJE CALLING Festival кое ќе се одржи на 12-ти септември на стадионот на АРМ- open air, се решивме нашето, а и вашето внимание да го насочиме кон пионерите и кон младите сили на домашната музичка сцена.</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Бирајќи внимателно, создадовме оргинална и избалансирана комбинација на креативност, свежина и традиција&hellip;, со други зборови, на </span><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: bold; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">SKOPJE CALLING 2020, MACEDONIA&rsquo;S FINEST EDITION</span><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">, оваа година ги имаме: </span><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: bold; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Foltin, Last Expediton, Pluto&rsquo;s Doubts </span><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">и </span><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: bold; font-style: italic; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">surprise act </span><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">за кој дополнително ќе ве известиме.</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: bold; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Pluto&rsquo;s Doubts</span><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"> се тука да ни ја пренесат новата шармантна скопска авангарда, </span><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: bold; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Last Expedition </span><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">да ни покажат на што работеле за време на долгогодишната музичка пауза и да не&rsquo; потсетат што значи да се биде ,,добрата стара школа&rdquo;,&nbsp; а </span><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: bold; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">FOLTIN</span><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">, со</span><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: italic; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"> Late Night Cabaret Performance</span><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"> да ни покажат, барем на час и половина, како е да се живее младешки без обѕир, раскошно, блудно и некомерцијално :)</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">За крај, објектот на изненадување е една млада, експлозивна, препознатлива фела која е истовремено и дефинитивен домашен лидер на live сцената. Како приказнава би останала слатка и примамлива- нивното официјално откривање го оставаме за една недела од сега, </span><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: bold; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">31-ви август.</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од среда (26-ти август) во 09 часот наутро, по цена од 600 денари и истите можат да се набават на avalon.mk, нашата продажна мрежа, како и во Avalon Music &amp; Ticket store во ГТЦ.&nbsp;</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;">&nbsp;</p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Се разбира дека и овој настан, исто како и претходните, ќе биде реализиран според сите утврдени и одобрени протоколи од Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести.</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Само дома си е дома!</span></p> <p><strong style="font-weight: normal;">&nbsp;</strong></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Ваша,</span></p> <p dir="ltr" style="line-height: 1.38; margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="font-size: 13.999999999999998pt; font-family: Arial; color: #000000; background-color: transparent; font-weight: 400; font-style: normal; font-variant: normal; text-decoration: none; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;">Авалон Продукција</span></p> <p>&nbsp;</p>2020-08-24T20:55:272248falsefalseskopje-calling-2020---macedonias-finest-editionea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетна84e48e0a-1121-4d7a-a47b-ac21015103e9be0293f2-6fc1-4bcc-a7b6-ac2101507da4SKOPJE CALLING 2020 - MACEDONIA`S FINEST EDITION!articleImage.img/2020/08/24/website_samo-naslov.jpgtruefalsearticleImage.img/2020/08/24/website_samo-naslov.jpg-1WBSuperAdminMK12 СЕПТ, 20200falsetruefalse0001-01-01T00:00:00705efcb6-f91e-4e50-900c-ab96013fa5d6КОНЦЕРТОТ НА ЕЛЕКТРИЧНИ ОРГАЗАМ ВО СКОПЈЕ СО НОВА ДАТА!СТАДИОН НА АРМ<p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal; background: white;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; color: black;">КОНЦЕРТОТ НА ЕЛЕКТРИЧНИ ОРГАЗАМ СО НОВА ДАТА- 11.09.2020, СТАДИОН НА АРМ, OPEN AIR!</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal; background: white;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; color: black;">&nbsp;</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal; background: white;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; color: black;">Драги пријатели,</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal; background: white;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; color: black;">Авалон Продукција продолжува со ширење позитивизам во ова време кое е непријатно за сите нас.&nbsp;</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal; background: white;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; color: black;">Како што ви најавивме, мартовските концерти коишто моравме да ги одложиме поради актуелната состојба со корона вирусот, ќе бидат презакажани со нови дати, а концертот на култните Електрични Оргазам ќе има и нова локација.</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal; background: white;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; color: black;">Па така, ве информираме дека славеничкиот концерт на &ldquo;Оргазам&rdquo; се одлучивме да го направиме на отворено и тоа на 11-ти септември на стадионот на АРМ.</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal; background: white;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; color: black;">Електрични Оргазам ќе настапат на голема бина и уште поголема продукција, со роденденски репертоар кој ги опфаќа сите песни што ја одбележаа кариерата на овој супериорен бенд.</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal; background: white;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; color: black;">Сите оние што имаат набавено влезници, истите ќе им бидат важечки и за концертот на 11-ти септември.&nbsp;</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal; background: white;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; color: black;">Ваша,</span></p> <p class="MsoNormal" style="margin-bottom: .0001pt; line-height: normal; background: white;"><span style="font-size: 12.0pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-fareast-font-family: 'Times New Roman'; color: black;">Авалон Продукција</span></p> <p class="MsoNormal"><span style="font-size: 12.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-ansi-language: MK;"><span style="mso-spacerun: yes;">&nbsp;</span></span></p>2020-08-20T12:57:004063falsefalsekoncertot-na-elektricni-orgazam-vo-skopje-so-nova-dataea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетна0a7e4494-8acd-410e-b29f-ab960142f528705efcb6-f91e-4e50-900c-ab96013fa5d6КОНЦЕРТОТ НА ЕЛЕКТРИЧНИ ОРГАЗАМ ВО СКОПЈЕ СО НОВА ДАТА!articleImage.img/2020/04/07/Električni-orgazam-photo-Goranka-Matić.jpgtruefalsearticleImage.img/2020/04/07/Električni-orgazam-photo-Goranka-Matić.jpg-1WBSuperAdminMK11 СЕП, 20200falsetruefalse0001-01-01T00:00:00607da184-740a-4a80-a294-abfa014975e3БАЈАГА И ИНСТРУКТОРИ ВО СКОПЈЕ OPEN AIR!СТАДИОН НА АРМ<p>Драги пријатели,&nbsp;</p> <p>Со огромно задоволство ви го најавуваме нашиот можеби најшармантен проект за ова лето. После најавата на неколку концерти во Охрид, време е да се објави нешто ново и за Скопје.&nbsp;</p> <p>Имено, неделата во која треба да бидат Електрични Оргазам на 11-ти септември, потоа фестивалот SKOPJE CALLING (со Vini Vici, Mahmut Orhan, Kiril Djaikovski, Maurice West и Cyrillic) на 12-ти септември, ќе се заокружи со славенички концерт на култните Бајага и Инструктори, на најубавата локација во градот, стадионор на АРМ.&nbsp;</p> <p>На капацитет од 15.000 посетители, ќе бидат само 4.000 карти во продажба за концертот на којшто Бајага и Инструктори ќе ги свират сите свои хитови од супербогатата 35 годишна кариера, придружувани од хор и оркестар, а под диригентската палка на легенданиот диригент Војкан Борисављевиќ.</p> <p>Влезниците во како што најавивме во ограничен број ќе бидат пуштени во продажба во понеделник (20.07) во 09 часот наутро онлајн, во Avalon Music and Ticket store и на продажните места во мрежата на Авалон низ Македонија по следниве цени и категории:</p> <p>&nbsp;</p> <p>ПАРТЕР - 700 денари</p> <p>ФАН ПИТ - 1000 денари (само 500 влезници во продажба)</p> <p>&nbsp;</p> <p>Концертот на Бајага и Инструктори ќе трае три часа, а за гостите коишто ќе ја отворат вечерта и ќе настапат како предгрупа ќе бидете дополнително известени.</p> <p>Носењето заштитни маски ќе биде задолжително за сите посетители, без исклучок, согласно препораките и протоколите за одржување на јавни настани на отворено кои се одобрени од Министерството за здравство и од Комисијата за заразни болести, за превенција од Ковид 19.</p> <p>Со надеж дека ќе го спасиме летото.</p> <p>Ваша,</p> <p>Авалон Продукција</p>2020-07-16T20:45:015051falsefalsebajaga-i-instruktori-vo-skopje-open-airea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетнаc4c46c96-77b5-4a0a-9110-abfa014c3062607da184-740a-4a80-a294-abfa014975e3БАЈАГА И ИНСТРУКТОРИ ВО СКОПЈЕ OPEN AIR!articleImage.img/2020/07/16/WEB.jpgtruefalsearticleImage.img/2020/07/16/WEB.jpg-1WBSuperAdminMK13 СЕП, 20200falsetruefalse0001-01-01T00:00:00526d4216-2769-4841-9aa6-abf7013d8f00И ЛЕГЕНДАРНИОТ ЖЕЉКО БЕБЕК ДОАЃА ВО ОХРИД!АНТИЧКИ ТЕАТАР - ОХРИД<p>Драги пријатели и љубители на стариот нормален живот,</p> <p>Големо задволство ни е да ве информираме дека покрај Амира Медуњанин, Дарко Рундек и Екипа, Авалон Продукција потврди уште едно големо име кое доаѓа во Антички театар во Охрид, во последниот квартал на ова лето.&nbsp;</p> <p>Еден од најголемите пејачи на Балканот на сите времиња, легендарниот Жељко Бебек, со кој бевме приморани да ги откажеме двата речиси распродадени концерти во Македонската филхармонија, а кои требаше да се одржат кон крајот на месец март, овој пат ќе одржи свој концерт на 21-ви август во Охрид на отворено.</p> <p>Жељко Бебек со неговиот бенд ќе ни овозможи во навистина раритетниот простор на Античкиот театар, конечно да ги слушнеме во живо безвременските хитови од: &bdquo;Sanjao sam noćas da te nemam&ldquo;, &bdquo;Sve će to o mila moja prekriti ruzmarin snjegovi i &scaron;a&scaron;&ldquo;, &bdquo;Selma&ldquo;, &bdquo;Ima neka tajna veza&ldquo;, &bdquo;Doživjeti stotu&ldquo;... потоа &bdquo;Oprosti mi &scaron;to te volim&ldquo;, &bdquo;Laku noć svirači&ldquo;... па се` до актуелните песни од последниот албум на Бебек &bdquo;Ono ne&scaron;to na&scaron;e&ldquo; како: &bdquo;Ako voli&scaron; ovu ženu&ldquo;, &bdquo;Ljubav ko iz pijesme&ldquo; и други, со кои ги наполни буквално сите концертни сали во регионот.&nbsp;</p> <p>Билетите ќе бидат пуштени во продажба онлајн во среда на 15-ти јуни во 09 часот наутро, а од четврток и во Avalon Music &amp; Ticket store и на продажните места во мрежата на Авалон низ земјава по следниве цени и категории:</p> <p>&nbsp;</p> <p>ТРИБИНИ - 1.000 денари</p> <p>ВИП - 1.500 денари</p> <p>&nbsp;</p> <p>Потсетуваме дека капацитетот на Антички ќе биде намален за 50 % согласно протоколите за одржување на јавни настани на отворено, а во продажба ќе бидат пуштени само 1.200 влезници. Влезот за сите посетители задолжително ќе биде со заштитни маски.&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p>ВАЖНО: Сите оние што ги чуваат влезниците за концертите во Македонската филхармонија, ќе може да го гледаат Бебек во Охрид open air со истите влезници, заменети за ВИП влезници. За деталите околу ова, ве молиме да не` контактирате.&nbsp;</p> <p>Доколку не ви одговара охридскиот термин, со истите билети ќе може да го гледате Бебек во Скопје во Македонската филхармонија, во февруари 2021 година.</p> <p>&nbsp;</p> <p>Одиме понатаму,</p> <p>Авалон Продукција</p>2020-07-13T20:45:593125falsefalsei-legendarniot-zelko-bebek-doaga-vo-ohridea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетна609fa2aa-362c-4554-85b8-abf701419585526d4216-2769-4841-9aa6-abf7013d8f00И ЛЕГЕНДАРНИОТ ЖЕЉКО БЕБЕК ДОАЃА ВО ОХРИД!articleImage.img/2020/03/02/zeljko-bebek-the-band-ab1ebef3-619033.jpgtruefalsearticleImage.img/2020/03/02/zeljko-bebek-the-band-ab1ebef3-619033.jpg-1WBSuperAdminMK21 АВГ, 20200falsetruefalse0001-01-01T00:00:00aef236d7-c831-4916-83b5-abf3014d4119ХЕРОЈОТ НА НАШЕТО ВРЕМЕ ДАРКО РУНДЕК КОНЕЧНО ВО ОХРИД!АНТИЧКИ ТЕАТАР<p>Драги пријатели,</p> <p>Како што ви ветивме, продолжуваме понатаму со музика, ширење позитивна енергија и добро расположение.</p> <p>После концертот на Амира Медуњанин, задоволство ни е да во го најавиме нашиот втое проект во Античкиот театар во Охрид. На 15-ти август ќе настапи Дарко Рундек со својата екипа кој што конечно ќе има концерт на вистинското место како што заслужува.&nbsp;</p> <p>Дарко Рундек и Екипа неодамна го најавија новиот албум &bdquo;Brisani prostor&ldquo; со два сингла, кои ќе бидат изведени пред македонската публика, а во Охрид ќе настапи и со сите негови големи хитови како и оние на еден од најкултните бендови во регионот на сите времиња, Haustor.</p> <p>Инаку, ова ќе биде прв концерт на Дарко Рундек и Екипа во Охрид, а капациетот за овој концерт ќе биде исто намален, согласно протоколуте за одржување на јавни настани на отворено, само за 1.200 посетители, што доволно зборува за неговата ексклузивност.</p> <p>Влезниците ќе може да ги набавите онлајн и продажната мрежа на Авалон низ земјава уште утре во 09 часот наутро, по следниве цени и категории:</p> <p>&nbsp;</p> <p>ТРИБИНИ - 1.000 денари</p> <p>ВИП - 1.500 денари</p> <p>&nbsp;</p> <p>Останете во добро здравје и се гледаме на концерт!</p> <p>&nbsp;</p> <p>Одиме понатаму,</p> <p>Авалон Продукција</p>2020-07-09T21:00:092859falsefalseherojot-na-naseto-vreme-darko-rundek-konecno-vo-ohridea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетна68baa546-568b-4438-b9aa-abf3014f7b53aef236d7-c831-4916-83b5-abf3014d4119ХЕРОЈОТ НА НАШЕТО ВРЕМЕ ДАРКО РУНДЕК КОНЕЧНО ВО ОХРИД!articleImage.img/2020/07/09/Rundek.jpgtruefalsearticleImage.img/2020/07/09/Rundek.jpg-1WBSuperAdminMK15 АВГ, 20200falsetruefalse0001-01-01T00:00:00cfc6ed19-149d-4dac-b59b-abf0016d1e75АМИРА МЕДУЊАНИН СО ЕКСКЛУЗИВЕН КОНЦЕРТ ВО ОХРИД!АНТИЧКИ ТЕАТАР<p>Драги пријатели,&nbsp;</p> <p>Огромно задоволство ни е да ви го најавиме првиот проект од концертите што ќе ги организираме во овој август и септември под веќе изготвените и одобрени протоколи за организација на концерти во земјава.&nbsp;</p> <p>Најголемата женска регионална ѕвезда во моментов, неверојатно квалитетната Амира Медуњанин ќе одржи ексклузивен концерт во Македонија, на 09-ти август и тоа на најубавата локација за овваа пригода, Античкиот театар во Охрид.</p> <p>Капацитетот на Антички театар кој е со 2.500 седишта ќе биде искористен за максимум 1.200 посетители, поради Ваша заштита и почитувањето на протоколите превземени за заштита од Ковид 19.&nbsp;</p> <p>Влезниците ќе бидат пуштени во продажба исклучиво онлајн на avalon.mk од среда (08.07) во 09 часот наутро по следниве цени и категории:</p> <p>&nbsp;</p> <p>ТРИБИНИ - 1000 денари</p> <p>ВИП ПАРТЕР - 1500 денари</p> <p>ВИП ТРИБИНИ - 1500 денари</p> <p>&nbsp;</p> <p>Амира Медуњанин е една од најактивните промотори на музичкото наследство на Босна и Херцеговина. Нејзината богата дискографија која ја издава во соработка со светски издавачки куќи постојано добива одлични музички критики, додека музичкиот новинар Гарт Картрајт на нарече босанската Били Холидеја, алудирајќи на начинот на кој Амира си &bdquo;игра&ldquo; со севдахот, пронаоѓајќи нов контекст и форма во традицијата стара повеќе од сто години.&nbsp;</p> <p>Неодамна излезе и нејзиниот најнов студиски албум со наслов &bdquo;For Him and for Her&ldquo; во издание на Кроација Рекордс, посветен на двете легенди на кафеанската музика Тома Здравковиќ и Силвана Арменулиќ, кој за брзо време стана апсолутен хит на дигиталните платформи.</p> <p>&nbsp;</p> <p>Одиме понатаму,</p> <p>Авалон Продукција&nbsp;</p>2020-07-06T22:20:042946falsefalseekskluziven-koncert-na-amira-medunanin-na-anticki-teatar-vo-ohridea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетна69e3cfb2-4fac-437f-9eed-abf0016fb775cfc6ed19-149d-4dac-b59b-abf0016d1e75АМИРА МЕДУЊАНИН СО ЕКСКЛУЗИВЕН КОНЦЕРТ ВО ОХРИД!articleImage.img/2020/07/06/amiramedunjanin_02c2a9edvinkalic_20x14_300dpi.jpgtruefalsearticleImage.img/2020/07/06/amiramedunjanin_02c2a9edvinkalic_20x14_300dpi.jpg-1WBSuperAdminMK09 АВГ, 20200falsetruefalse0001-01-01T00:00:00dff0c244-1842-40a3-9b43-abeb01330363OHRID CALLING СЕ ОДЛОЖУВА ЗА СЛЕДНАТА ГОДИНА!КАСАРНА ОХРИД<p class="x-1918277980p2" style="margin: 0in; margin-bottom: .0001pt; background: white;"><span class="x-1918277980s2"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">OHRID CALLING FESTIVAL СЕ ОДЛОЖУВА ЗА СЛЕДНАТА ГОДИНА!</span></span></p> <p class="x-1918277980p3" style="margin: 0in; margin-bottom: .0001pt; background: white; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; orphans: 2; text-align: start; widows: 2; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; font-stretch: normal; min-height: 22.7px; word-spacing: 0px;"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">&nbsp;</span></p> <p class="x-1918277980p2" style="margin: 0in; margin-bottom: .0001pt; background: white; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; orphans: 2; text-align: start; widows: 2; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; font-stretch: normal; word-spacing: 0px;"><span class="x-1918277980s2"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">Драга наша OHRID CALLING армијо,</span></span></p> <p class="x-1918277980p3" style="margin: 0in; margin-bottom: .0001pt; background: white; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; orphans: 2; text-align: start; widows: 2; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; font-stretch: normal; min-height: 22.7px; word-spacing: 0px;"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">&nbsp;</span></p> <p class="x-1918277980p2" style="margin: 0in; margin-bottom: .0001pt; background: white; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; orphans: 2; text-align: start; widows: 2; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; font-stretch: normal; word-spacing: 0px;"><span class="x-1918277980s2"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">Со огромно жалење ве информираме дека иако Комисијата за заразни болести во земјава дозволи да се одржуваат јавни open-air настани со 50% намалени капацитети, земајќи ја предвид масовноста на публиката, фестивалот и воопшто, неговиот концепт,&nbsp;</span></span><span class="x-1918277980apple-converted-space"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">&nbsp;</span></span><span class="x-1918277980s2"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">одлучивме OHRID CALLING да го одложиме за следната година.</span></span></p> <p class="x-1918277980p3" style="margin: 0in; margin-bottom: .0001pt; background: white; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; orphans: 2; text-align: start; widows: 2; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; font-stretch: normal; min-height: 22.7px; word-spacing: 0px;"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">&nbsp;</span></p> <p class="x-1918277980p2" style="margin: 0in; margin-bottom: .0001pt; background: white; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; orphans: 2; text-align: start; widows: 2; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; font-stretch: normal; word-spacing: 0px;"><span class="x-1918277980s2"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">Сепак, периодов интензивно работевме на тоа истите артисти да ги префлиме за следната година, па така, јубилејното издание на OHRID CALLING ќе биде ТРИ дена и ќе се одржи од 30-ти јули до 01-ви август 2021 година на истата локација, во касарната во Охрид.&nbsp;</span></span></p> <p class="x-1918277980p3" style="margin: 0in; margin-bottom: .0001pt; background: white; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; orphans: 2; text-align: start; widows: 2; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; font-stretch: normal; min-height: 22.7px; word-spacing: 0px;"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">&nbsp;</span></p> <p class="x-1918277980p2" style="margin: 0in; margin-bottom: .0001pt; background: white; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; orphans: 2; text-align: start; widows: 2; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; font-stretch: normal; word-spacing: 0px;"><span class="x-1918277980s2"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">Поминавме заедно четири незаборавни фестивалски изданија, проследени со многу магични моменти, насмевки, емоции и незаборавни забави. Ќе ја надминеме и оваа кризна и тажна година- обединети!&nbsp;</span></span></p> <p class="x-1918277980p3" style="margin: 0in; margin-bottom: .0001pt; background: white; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; orphans: 2; text-align: start; widows: 2; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; font-stretch: normal; min-height: 22.7px; word-spacing: 0px;"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">&nbsp;</span></p> <p class="x-1918277980p2" style="margin: 0in; margin-bottom: .0001pt; background: white; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; orphans: 2; text-align: start; widows: 2; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; font-stretch: normal; word-spacing: 0px;"><span class="x-1918277980s2"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">Дотогаш, подготвувајте се за OHRID CALLING 2021 и заедно да ги надоместиме сите пропуштени забави на следното издание на вашиот омилен фестивал!</span></span></p> <p class="x-1918277980p3" style="margin: 0in; margin-bottom: .0001pt; background: white; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; orphans: 2; text-align: start; widows: 2; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; font-stretch: normal; min-height: 22.7px; word-spacing: 0px;"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">&nbsp;</span></p> <p class="x-1918277980p2" style="margin: 0in; margin-bottom: .0001pt; background: white; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; orphans: 2; text-align: start; widows: 2; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; font-stretch: normal; word-spacing: 0px;"><span class="x-1918277980s2"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">А, кога зборуваме за културата и музиката во Македонија... ние сме секогаш тука да го пронајдеме лекот!&nbsp;</span></span></p> <p class="x-1918277980p3" style="margin: 0in; margin-bottom: .0001pt; background: white; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; orphans: 2; text-align: start; widows: 2; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; font-stretch: normal; min-height: 22.7px; word-spacing: 0px;"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">&nbsp;</span></p> <p class="x-1918277980p2" style="margin: 0in; margin-bottom: .0001pt; background: white; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; orphans: 2; text-align: start; widows: 2; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; font-stretch: normal; word-spacing: 0px;"><span class="x-1918277980s2"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">Одиме понатаму,</span></span></p> <p class="x-1918277980p2" style="margin: 0in; margin-bottom: .0001pt; background: white; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; orphans: 2; text-align: start; widows: 2; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; font-stretch: normal; word-spacing: 0px;"><span class="x-1918277980s2"><span style="font-size: 14.5pt; font-family: 'Verdana',sans-serif; color: black;">Авалон Продукција</span></span></p>2020-07-01T18:50:432800falsefalseohrid-calling-se-odlozuva-za-slednata-godinaea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетнаbf6d3b90-e070-4edf-b749-abeb0134deeedff0c244-1842-40a3-9b43-abeb01330363OHRID CALLING СЕ ОДЛОЖУВА ЗА СЛЕДНАТА ГОДИНА!articleImage.img/2020/07/01/SAJT.jpgtruefalsearticleImage.img/2020/07/01/SAJT.jpg-1WBSuperAdminMK30 ЈУЛ, 20210falsetruefalse0001-01-01T00:00:00c18ef738-4275-4487-bd7d-ab98013fe699КВАРТЕТОТ БОНД ВО МАКЕДОНИЈА ДОАЃА ВО СЕПТЕМВРИ!МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА<p style="background: white; margin: 0in 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-family: 'Verdana',sans-serif; color: #1c1e21;">А BOND ВО МАКЕДОНИЈА ДОАЃААТ ВО СЕПТЕМВРИ!</span></p> <p style="background: white; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; orphans: 2; text-align: start; widows: 2; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; word-spacing: 0px; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-family: 'Verdana',sans-serif; color: #1c1e21;">25.09, 26.09 и 27.09.2020, МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА</span></p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-family: 'Verdana',sans-serif; color: #1c1e21;">&nbsp;</span></p> <p style="background: white; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; orphans: 2; text-align: start; widows: 2; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial; word-spacing: 0px; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-family: 'Verdana',sans-serif; color: #1c1e21;">Драги пријатели,</span></p> <p style="background: white; margin: 0in 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-family: 'Verdana',sans-serif; color: #1c1e21;">Одиме понатаму со добри и оптимистички вести!<br /> Ве информираме дека успеавме да обезбедиме нови три дати за концертите на британската гудачка атракција BOND, кои требаше да се одржат во март, но поради актуелната ситуација беа одложени.</span></p> <p style="background: white; margin: 0in 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-family: 'Verdana',sans-serif; color: #1c1e21;">&nbsp;</span></p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-family: 'Verdana',sans-serif; color: #1c1e21;">Новите три дати за концертите се во месец септември и тоа: 25-ти, 26-ти и 27-ми, а локацијата останува иста, Македонска филхармонија.</span></p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-family: 'Verdana',sans-serif; color: #1c1e21;">&nbsp;</span></p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-family: 'Verdana',sans-serif; color: #1c1e21;">Најпопуларниот и најпродаван женски гудачки квартет на сите времиња BOND има милионска армија на обожаватели низ целиот свет, а македонската публика ќе ги види за прв пат во Скопје со три последователни гала концерти.</span></p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-family: 'Verdana',sans-serif; color: #1c1e21;">&nbsp;</span></p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-family: 'Verdana',sans-serif; color: #1c1e21;">Сите оние што имаат набавено влезници, истите ќе им бидат важечки и за новите дати.</span></p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-family: 'Verdana',sans-serif; color: #1c1e21;">Да појасниме: оние што имаат набавено влезници за концертот на 20.03 билетите ќе им важат за концертот на 25.09, понатаму, влезниците за 21.03 ќе бидат важечки за 26.09 и на крај, влезниците за 22.03 ќе бидат важечки за концертот на 27.09.2020 година.</span></p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-family: 'Verdana',sans-serif; color: #1c1e21;">&nbsp;</span></p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-family: 'Verdana',sans-serif; color: #1c1e21;">Во меѓувреме, останете во добро здравје и со позитивни мисли!</span></p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-family: 'Verdana',sans-serif; color: #1c1e21;">&nbsp;</span></p> <p style="background: white; margin: 4.5pt 0in 4.5pt 0in;"><span style="font-family: 'Verdana',sans-serif; color: #1c1e21;">Ваша,<br /> Авалон Продукција</span></p> <p class="MsoNormal"><span lang="MK" style="font-size: 12.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Verdana',sans-serif; mso-ansi-language: MK;">&nbsp;</span></p>2020-04-09T19:26:573576falsefalsekvartetot-bond-vo-makedonija-doaga-vo-septemvriea4a808d-0e7a-4944-9848-d688b620b84cПочетна9ea9ad59-26b9-4e6d-a915-ab9801406fe4c18ef738-4275-4487-bd7d-ab98013fe699КВАРТЕТОТ БОНД ВО МАКЕДОНИЈА ДОАЃА ВО СЕПТЕМВРИ!articleImage.img/2020/02/05/ivana-sajt.jpgtruefalsearticleImage.img/2020/02/05/ivana-sajt.jpg-1WBSuperAdminMK25 СЕПТ, 20200falsetruefalse0001-01-01T00:00:00

Developed by Nextsense